Pirmais apskates objekts.
Pihticas Dievmātes aizmigšanas sieviešu klosteris ir vienīgais pareizticīgo klosteris Igaunijā, kas aizvien darbojas. Klostera arhitektūras ansamblis ietver iespaidīgu baznīcu ar pieciem kupoliem, koka namus mūķenēm, skolu, māju veciem cilvēkiem un hospitāli, telpas svētceļotājiem, kapsētu un svēto avotu, kuram tiek piedēvētas dziednieciskas īpašības. Apskati jebkurā gadalaikā var noslēgt ar peldi dziedējošā, mistiskā avota ūdeņos.
Mūķene atnākusi pie svētā avota pēc ūdens.
Uz vietas var padzerties, piepildīt savus traukus promnešanai. Kā arī blakus ir mājiņa kur ir baseins un iespēja nopeldēties.
Klostera baznīca.
Šeit pagatavo ēdienus.
Info dēlis
Vārti.
Naktsmītne svētceļotājiem un protams apmeklētājiem.
Mūķeņu un pāvestu kapi ar svēto koku.
Svētais koks.
Pēc tam pa ceļš ved gar Peipusa ezeru un protams apmeklējam vecticībniekus, kuri dzīvo unikālos, izstieptos ciematos pie Peipusa ezera, un atdalījās no krievu pareizticīgo baznīcas, kad tā kļuva “pārāk moderna”.Pirmie vecticībnieki Igaunijā ieradās 17.gs. beigās, bēgot no Krievijas valdības vajāšanas. Vecticībnieki šeit, tāpat kā Krievijā, tika saukti par raskoļņikiem un vēlāk kļuva pazīstami kā sīpolu-krievi. Viņi paši izvēlas sevi dēvēt par laiku vecticībniekiem (starovery). Vecticībnieki pazīstami ne tikai kā smagā darbā rūdīti, izveicīgi zvejnieki un celtnieki, bet arī (vai pat īpaši) kā sīpolu audzētāji. Jauni laiki Igaunijas vecticībniekiem sākās 20. gadsimta 90.gados, kad tika atjaunota Igaunijas Savienības vecticībnieku kopiena. Šodien pastāv 11 draudzes ar aptuveni 15 000 biedriem. Vecticībniekus viegli atšķirt no citiem Igaunijas krieviem to unikālo tradīciju un reliģijas dēļ. Piemēram, pārmetot krustu, viņi izmanto divus pirkstus, bet pareizticīgie izmanto trīs. Viņi turpina izmantot svēto rakstu senos tulkojumus un neatzīst polifoniju dziesmās. Vecticībnieki izmanto tikai bizantiešu vecā stila ikonogrāfiju, un izpilda virkni klanīšanās un pazemošanās rituālu dievkalpojumu laikā, kas ilgst vairākas stundas. Daži no striktākajiem vecticībniekiem uzskata bārdas skūšanu par grēku un aizliedz smēķēšanu un kafijas dzeršanu. Gandrīz visi Peipusa vecticībnieki ir radinieki, kaimiņi vai paziņas, jo jauktas laulības notiek reti. Viņi krasi nošķir "pašu" un "svešos" cilvēkus. Ne tikai igauņi, bet arī pareizticīgie krievi un ateisti ir svešinieki. Ja interesē vecticībnieku vēsture un tradīcijas, noteikti apmeklējiet muzeju Kolkja ciematā Peipusa ezera krastā, kur redzēsiet tradicionālo apģērbu, amatniecības un darbarīkus, sadzīves priekšmetus un vecticībnieku reliģiskos piederumus - un neaizmirstiet paēst kādā no vietējiem zivju un sīpolu restorāniem. Jūs pat varat piedalīties dievkalpojumos, bet tad gan, lūdzu, ievērojiet divas lietas: baznīcas telpās vīrieši un sievietes sēž šķirti, un sievietēm jānosedz mati.
Kā cilvēki ir laipni un atsaucīgi, bet pirmie neuzsāk sarunu. Ja esiet ciemos apdomājiet savas rīcības, piemēram, ja vēlaties padzerties būtu vēlams ar savu trauku : krūzi vai pudelīti kur ieliet ūdeni... jo savus traukus viņi nedod jo katram ir savs viens komplekts un ja arī iedos savu krūzi tad pēc jums šo krūzi vairs nelietos, jums nemanot tiks izmesta.
Apskates vērts ir Raja ciema vecticībnieku klosteris.Vēl šajā Raja ciematā ir Peipusa ezera iemītnieku muzejs.
Dodamies tālāk apmeklēt privāto zoo.
Info dēlis.
Nebija cerības ieraudzīt, bet te iznāca padzerties un aizteidzās zaļumos.
Lācim jau darba dienas beigas.
Fiksie zēni, tik pabāz kādu zīli vai riekstu.
Blakus zoo bija skats nu kam nevarēju paiet garām !!!!
Uz vakaru ieradāmies Tartu, mūsu senā viesnīca.
Tā kā biju pirms tam par Tartu googlē šo to uzzinājis un tuvojāmies Tēvam ar dēlu nu aizmugures, paprasīju pa vidam nostāties un kamēr nav ieskatījusies nobildēju :)!!!!
Veclaicīgs kuģis ar mūziku un nolaižamu mastu lai zem tiltiem izpeldēt.
Ja jau laukuma vidū ir tāds ko ta mēs sliktāki.
Laukuma centrs.
Mākslas skolas audzēkni izkrāšno pilsētas kokus.
Zem jumtiņa ir daļa no senās baznīcas sienas.
Prokuratūra senos laikos bija cietums.
Universitātes dibinātājs.
Mazliet nesanāca un ne tādā leņķī, jāsalīdzina senais skats uz sienas un pa ielu jaunas esošais.
Pat Ginesa grāmatā senākais lielākais alus krogs.
Eņģeļu tilts.
Mīļoto satikšanās vietu, kur zem tilta slēpās skūpstīties.
Ķirurga piemiņas plāksne.
Nāves tilts.
Zvaigžņu vērošanas vieta.
Braucot prom bijām apmeklēt ledus laikmeta muzeju.
Pie katra eksponāta ir vai nu info dēlis, vai bildītes uz kuras spiežot atskan stāsts vai dotā dzīvnieka balss.
Kā arī ekrāni ar virtuālā gida lekcijām.
Un te galīgā tumsā atgriežamies mājās.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru