ZX datori tika veidoti tāpēc, lai plašākas jauniešu masas ieinteresētu ar programmēšanu un palielinātu Lielbritānijas programmētāju potenciālu. Bet, līdzīgi kā mūsdienās, šo datoru sāka izmantot spēļu radīšanai un to spēlēšanai. Bet, turpinot runāt par ZX Spectrum, tad visu šo brīnumu darbināja Zilog Z80 procesors ar 3.5 MHz frekvenci. Šim modelim bija 16 KB ROM un vai nu 16 KB, vai nu 48 KB RAM. Vēlāk tika izlaisti arī modeļi ar 128 KB RAM.
Tajos laikos šo datoru varēja slēgt pie televizora un TV izmantot monitora veidā. Teksta ievadei un attēlošanai bija paredzētas 32 kolonnas un 24 rindas un 16 dažādu krāsu toņu (8 krāsas, ieskaitot melno krāsu un katrai krāsai divu veidu spilgtums) . Bilžu jeb grafikas izmērs bija 256x192 un arī varēja izmantot visas krāsu paleti, līdzīgi kā tekstam.
Sākotnēji kā datu glabātuve tika izmantota audiokaste (parasts kasešu atskaņotājs ar vadu tika pievienots
Sākotnēji kā datu glabātuve tika izmantota audiokaste (parasts kasešu atskaņotājs ar vadu tika pievienots
pie datora), bet vēlākos modeļos jau bija pieejamas arī iebūvētas diskešu iekārtas. Skaņu spēja izdotpats dators ar pīkstienu palīdzību.
Kā programmēšanas valoda tika izmantota Sinclair BASIC un tā interpretators jau atradās paša datora ROM. Lai programmēšana būtu ātrāka, liela daļa komandu jau bija iekodētas taustiņos.
Ehh interesants aparāts bija !!!
Jā Krietno vīr - bija laiki, kad tūkstošiem stundu tika pavadītas knibinot šo skaitļošanas virspavēlnieku
AtbildētDzēst